Dugoočekivana završnica trilogije “Solunska 28: III deo – O seksu, drogi i rokenrolu” muzičara Dr Neleta Karajlića, od ponedjeljka je pred čitaocima, a pisac je na promociji u knjižari Delfi SKC u Beogradu istakao da je u Jugoslaviji tih osamdesetih godina najviše vrijedjela kultura ili pop kultura o kojoj on piše.
Treći dio trilogije “O seksu, drogi i rokenrolu” u izdanju kuće Laguna, donosi priču Milana Jankovića – rođenog na adresi iz naslova knjige, o tome kako je krvavi raspad Jugoslavije izbjegnut zahvaljujući povjerenju svih njenih naroda i narodnosti u vječni – rokenrol.
Karajlić ocjenjuje da “po čemu mi ’80-te godine pamtimo po dobrom, to je ta eskplozija popularne kulture”, o čemu govori novi roman “O seksu, drogi i rokenrolu”. “Nova knjiga prikazuje na koji način je živeo rokenrol u Beogradu osamdesetih godina iz vizure jednog svedoka saradnika. U pitanju je mladi ambiciozni menadžer koji se rodio na Dorćolu upravo u ulici Solunskoj 28. On je igrom slučaja dobio jedan fantastičan zadatak, a to je da napravi bend sa kojim bi možda mogao da spasi Jugoslaviju”, rekao je autor.