Došao je i taj vikend koji smo čekali od novembra i uspješnog završetka prve Rockstrikcije. Ekipa koja je organizovala novembarski nastup Autogenog treninga i Nikole Vranjkovića postavila je sebi veliki zadatak. Da li će uz Vrpcu i Bjesove, podržane od strane lokalnog DJ-a FM Mirde uspjeti da opravda visoka očekivanja publike vidjećemo već sjutraa.
Ulaznice za Rockstrikciju koja se opet održava u prostoru Kolektora (bivša zgrada Titeksa) se u pretprodaji mogu kupiti u Itaka Library baru (bivši Karver) i Čarobnoj kuhinji Gandalf (bivši radio Skadar, Vučedolska ulica), po cijeni od 10 eura, a na dan događaja ulaznice će biti u prodaji u Kolektoru, po cijeni od 12 eura.
Binu i atmosferu svojim pločama zagrijava FM Mirda već od 20:30. On je jedan od najpoznatijih domaćih DJ-eva, a njegov muzički izbor krasi šarenolikost žanrova upakovana u kompaktne zvučne blokove.
Podgorički sastav Vrpca je kroz devet pjesama koje čine album „Oko sfere“ objedinio kritičko–posmatrački osvrt na grad i društvo u kom živimo, ljubav – kao dominantni motiv većine pjesama i ono esencijalno, vječno, filozofsko pitanje – ko smo, odakle smo i koja je naša uloga na svijetu, što nam dovoljno jasno govori da će se senzibilitet Vrpce savršeno uklopiti sa kultnim Bjesovima na drugom izdanju Rockstrikcije. Ovom prilikom će, uz njihov autentičan gruv, biti pojačani s drugom gitarom na kojoj će ploviti stari saradnik i prijatelj Dino Kapetanović, sa kojim su predstavili novu stvar “Potraga ”.
Bjesovi su rok-grupa iz Gornjeg Milanovca. Osnovani su krajem osamdesetih pod nazivom „Bader Majnhof“, da bi zbog pritiska tadašnje gradske vlasti promenili ime u „Sent Galen“, pa „Čajna blu“ i konačno u „Bjesovi“ (prema ijekavskom prevodu romana „Zli dusi“). Grupa je od samog početka (1987) privukla pažnju neobičnom postavom sa dva pevača, brižljivo osmišljenim nastupima, prepoznatljivim i ličnim tekstovima, kao i muzičkom podlogom u okvirima grandža čiji su prirodni deo, i generacijski i idejno, tih ranih devedesetih bili i srpski Bjesovi. Postava se uglavnom menjala prema potrebama i zamislima dvojca koji je grupu i osnovao: Zorana Marinkovića i Gorana Marića. Prvi veliki uspeh grupe je pobeda na gitarijadi u Čačku 1990. godine, a zatim je usledila i pobeda na gitarijadi u Zaječaru 1993. i u narednih par godina mnoštvo koncerata i velika medijska pažnja usmerena na ovaj bend. 1997. godine, malo posle izlaska albuma „Sve što vidim i sve što znam“, nakon koncerta u KST-u 13. septembra, Zoran i Goran raspuštaju grupu. Od 2000. godine Bjesovi ponovo postoje u nešto drugačijoj postavi i sa jednim pevačem, Zoranom Marinkovićem, guruom i vođom benda. Činjenica da Bjesovi zrače ne samo u okviru rokenrola nego i na razne druge strane i to veoma jako, je i razlog da i dan danas, posle skoro 20 godina postojanja, imaju brojnu publiku sastavljenu od ljudi između sebe vrlo različitih, ali koje povezuje najveće pitanje koje sebi bilo ko od nas može postaviti, pitanje svrhe čovečijeg postojanja. U septembru 2012, grupi se priključuje bubnjar Ramon Hamel i sa njim bend snima 12 pesama u Muzičkom centru Pavaroti u Mostaru. Još tri pesme biće naredne godine snimljene u studiju Češnjak u Kragujevcu. Od tada grupa nastupa sa dva bubnjara, tako što deo pesama svira Marjanović, deo Hamel. Album “Svetla, Svetlosti” sadrži 13 obrada ex-Yu rok pesama i pojavio se kao besplatan download u okviru izdavačke sekcije muzičkog časopisa Nocturne, februara 2015.
Bjesovi i Vrpca 4. februara u Kolektoru (bivši Titeks) – prodajna mjesta: Itaka Library Bar i Gandalf Food
*na dan događaja isključivo na ulazu po cijeni od 12€