Primal Scream najavili proširena reizdanja albuma Vanishing Point, XTRMNTR i Evil Heat

Primal Scream su najavili veliku kolekciju reizdanja njihovih značajnih albuma Vanishing Point, XTRMNTR i Evil Heat

Kolekcija, nazvana „The Bunker Trilogy“, biće objavljena na dvostrukim vinilima, CD-u i u digitalnom formatu tokom jeseni. Sa objavljivanjem se počinje 7. avgusta reizdanjem albuma Vanishing Point iz 1997. godine.

Njegov nasljednik, XTRMNTR iz 2000. godine, stiže 4. septembra, dok je reizdanje albuma Evil Heat iz 2002. zakazano za 30. oktobar, nakon završetka njihove britanske turneje povodom albuma XTRMNTR tokom 2026. godine.

Kolekcija će sadržati nove mikseve, do sada neobjavljeni materijal, B-strane singlova, kao i nove autorske tekstove u pratećoj knjižici izdanja.

Govoreći o kolekciji „The Bunker Trilogy“, frontmen Bobby Gillespie rekao je: „Albumi koji čine The Bunker Trilogy bili su potpuna suprotnost svemu što se dešavalo na britanskoj muzičkoj sceni devedesetih. Stvarali smo beskompromisnu, agresivnu, eksperimentalnu pop i rok muziku sa tekstovima o psihičkoj dezorijentisanosti, zavisnosti, otuđenosti, depresiji, preispitivanju sopstvenog postojanja i mračnoj, dekadentnoj pozadini britanske omladinske kulture.“