Debi album Oxaja je pred vama: Još 9 sati do kao nekog mira

Dugo očekivani debi album benda Oxajo konačno je pred publikom. „Još 9 Sati Do Kao Nekog Mira“ (J9SDKNM) donosi deset pjesama na kojima su radili skoro tri godine. Prethodno objavljene „Sijam“, „Moje vreme“, „Put“, „Čekam ih“ i „Čovek“ sada su dio cjeline posvećene potrazi za mirom, vremenu koje prolazi brže nego što bismo željeli i pokušajima da u buci svakodnevice sačuvamo nešto što je samo naše. Album je objavljen za Glitch Records i biće dostupan i na vinilu.

Pesme su nastajale prilično lako, ali je put do završetka albuma bio dug i pun raznih okolnosti koje su nas usporavale i stavljale pred nove izazove. Zato danas, kada je album konačno pred slušaocima, imamo osećaj da smo završili nešto što prevazilazi muzički uspeh i ulazi u sferu ličnog i životnog postignuća. Posle svega, čini nam se da je svaki sat uložen u album imao smisla. Sada je red na publiku da ga prisvoji i dâ mu svoja značenja“, poručuju iz benda.

Još 9 Sati Do Kao Nekog Mira – Ceo album

Na pjesmi „Sećam se“ gitaru je svirao Veljko Milinković (Vizelj), „Čekam ih“ je pratećim vokalima obogatila Anjuta Janković, a „Moje vreme“ je nastala u saradnji sa Đorđem Ćulafićem – Džordžijem. Dio debi izdanja je i album verzija pjesme „MaMa“, koju je šira publika čula na takmičenju PZE 2025, kao i obrada Senidine pjesme „Zauvek“.

Autor omota albuma je Nemanja Nikolić, vizuelni identitet izdanja oblikovao je Bratislav Milenković, miks i mastering radio je Boris Mladenović. Veliki deo produkcije potpisuje Dario Vuksanović.

Album „Još 9 Sati Do Kao Nekog Mira“ uskoro će se pojaviti i na vinilima, čija je pretprodaja počela u prodavnici ploča Gramofonik.

Oxajo čine Dušan Strajnić (Stray Dogg), Dario Vuksanović i Marko Ajković, dok je bas gitaru na većini pjesama svirao Marko Vlajčić.

foto: Zdravko Dulović i Milos Jakšić